Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Dlaczego w łazienkach warto montować rolety?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Dlaczego w łazienkach warto montować rolety?

Łazienki z dużymi oknami wymagają odpowiedniego odgrodzenia nas od wzroku sąsiadów, zwłaszcza, gdy mieszkamy na osiedlu, gdzie jeden domek stoi przy drugim i sąsiedzi mogą bezkarnie obserwować wszystko, co dzieje się na sąsiednich podwórkach. Łazienka domowa to miejsce na wskroś intymne, gdzie liczy się oddzielenie świata zewnętrznego od naszego świata prywatnego.

Długie zasłony w łazienkach nie zdają egzaminu w miejscach, gdzie używa się wody i licznych, płynnych kosmetyków. Potrzebna jest dobrze zaprojektowana roleta łazienkowa. W sklepach internetowych znajdziemy wiele ciekawych modeli rolet przeznaczonych do łazienek. Warto przyjrzeć się im wszystkim.

Elegancja i gust w domowej łazience

Najefektywniejszymi roletami do łazienek są te o strukturze metalicznej, matowej lub błyszczącej. Dobierając roletę do okna łazienkowego, dobrze jest kierować się kolorami płytek łazienkowych. Kafelki w kolorze morskim wręcz proszą się o to, aby dopasować do nich roletę w kolorze ciepłej pomarańczy lub egzotycznego słońca, barw ognistych, które doskonale łączą się z odcieniami morskimi. Klasyczna łazienka osadzona w bieli, z dużą ilością szklanych i porcelanowych elementów wyposażenia, wymaga przełamania statycznej kompozycji kolorystycznej. Do białej łazienki można więc wybrać roletę w geometryczne wzory op - artowe, bardzo popularne w latach sześćdziesiątych. Na powierzchni zasłaniającej mogą być wydrukowane figury lub kompozycje linearne. Czarno - biała tonacja takiej grafiki jest jak najbardziej na miejscu. Rolety we wzory roślinne sprawdzą się w łazienkach, których właściciele wyznają zasadę, że kwiaty eksponować w domu należy w każdym wnętrzu. Bardzo ważny w łazienkowych roletach jest mechanizm ściągania zasłony. Mogą być to cienkie sznureczki, ale najładniej łazienkowa roleta wyglądać będzie, gdy zasłaniając ją lub odsłaniając będziemy pociągać za sznureczki w formie połączonych ze sobą paciorków. Nie są one tylko zwisającą, mało estetyczną formą, ale pewnym elementem dekoracji.

Design w łazience!

Łazienka już dawno przestała być pomieszczeniem wyłącznie praktycznym, o którego wystrój szczególnie nie musimy dbać. Zaczynamy rozumieć, że każde miejsce w którym spędzamy czas powinno nas pozytywnie nastrajać i sprawiać nam przyjemność swoim wyglądem. Dlatego też coraz większą uwagę przykładamy do urządzania łazienek, do ich dekorowania. Dodatki takie jak wspomniane już rolety to jedno ale równie ważne stają się meble łazienkowe, które nie ograniczają się już wyłącznie do plastikowych koszyków na stojaku czy też szafki z lustrem nad umywalką. Dziś z łatwością znajdziemy nowoczesne komody do łazienki, witryny, półki, zarówno w formie pojedynczych mebli jak i całych zestawów mebli łazienkowych. Szeroka gama kolorystyczna pozwoli nam wkomponować je w wystrój łazienki. Cechą najważniejszą w przypadku mebli łazienkowych jest zastosowanie surowców odpornych na działanie wilgoci, której przecież w łazience nie brakuje.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone