Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ogrzewanie | Woda i Kanalizacja | Elektryka | Wentylacja | Modernizacja

Tutaj jesteś: Instalacje / Ogrzewanie

Efekt ciepłej podłogi

kategoria: Ogrzewanie
Efekt ciepłej podłogi
Grzejniki Zehnder Enso są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki czemu umożliwiają odpowiednie dopasowanie mocy grzewczej do wymiarów pomieszczenia i parametrów pracy ogrzewania podłogowego. [fot. Zehnder]

Podgrzewana podłoga to bardzo atrakcyjne rozwiązanie ogrzewania łazienkowego ze względu na wysoką estetykę oraz sposób oddawania ciepła. Jednak instalacja tego typu ma pewne ograniczenia. Można ich uniknąć łącząc podgrzewanie podłogi i dekoracyjny grzejnik niskotemperaturowy Zehnder Enso.

Wodne ogrzewanie podłogowe warto zaplanować już na etapie budowy domu. Jednak jego niewielkie moce grzewcze i duże nakłady inwestycyjne eliminują je jako jedyne źródło ciepła. Idealnym rozwiązaniem będzie połączenie niskotemperaturowych grzejników Zehnder Enso z ogrzewaniem podłogowym. Wyposażone w odpowiednie przyłącze podłogowe w znacznym stopniu ułatwiają montaż i programowanie działania mieszanej instalacji. Ponadto rozdzielaczowa praca obydwu układów dostarcza użytkownikom wielu korzyści, wynikających z zalet jednego i drugiego sposobu ogrzewania.

Niskotemperaturowy komfort

Ze względu na sposób oddawania ciepła i funkcjonalność ogrzewanie podłogowe jest szczególnie zalecane w łazienkach. Jego działanie opiera się na łagodnym promieniowaniu ciepła na całej powierzchni podłogi, dzięki czemu zapewnia równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Optymalna z punktu widzenia fizjologii człowieka temperatura podłogi to 29°C (w łazienkach do 35°C), dlatego ogrzewanie musi być zasilana wodą o temperaturze 55/45°C, co kwalifikuje je jako niskotemperaturowe. Ogrzewanie podłogowe może być niewystarczającym źródłem ciepła, ze względu na małe wymiary podłogi, niewielkie moce grzewcze czy duże przeszklenia. Z tego powodu warto już na etapie projektowania domu przewidzieć kocioł kondensacyjny z odpowiednio do tego celu dobranymi grzejnikami niskotemperaturowymi Zehnder Enso czy Zehnder Enso Plus. Wyposażone w odpowiednie przyłącza podłogowe pozwolą w łatwy i szybki sposób połączyć obydwie instalacje w jednym obiegu. W tego typu układzie zasilanie ogrzewania podłogowego odbywa się poprzez grzejnik łazienkowy Zehnder Enso z głowicą RTL.

Idealne połączenie

Rozdzielaczowa praca obydwu układów daje możliwość korzystania z ogrzewania podłogowego lub grzejników niezależnie. W obiegu grzejnik łazienkowy – ogrzewanie podłogowe ciepła woda wpływa do grzejnika prawym króćcem, zasila podłogówkę i wraca lewą stroną przyłącza. Umieszczona na grzejniku głowica umożliwia sterowanie przepływem wody i automatyczne ograniczanie temperatury zasilania podłogowego. Tak zaprojektowany układ pozwala zaspokoić potrzeby termiczne w łazience i wykorzystać zalety obydwu sposobów ogrzewania w ciągu całego roku. W okresie zimowym ogrzewanie podłogowe uruchamiane wraz z grzejnikiem pozwala uzyskać odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniu, bez względu na jego wielkość. Grzejniki dekoracyjne Zehnder Enso są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, (wysokość od 901 do 1945 mm i szerokość od 450 do 750 mm), dzięki czemu umożliwiają odpowiednie dopasowanie mocy grzewczej do wymiarów pomieszczenia i parametrów pracy ogrzewania podłogowego. Dzięki małej pojemności wodnej szybko się nagrzewają doprowadzając temperaturę pomieszczenia do optymalnego poziomu. Ogrzewanie podłogowe może być uruchamiane samodzielnie, jesienią na przykład pozwala delikatnie ogrzać pomieszczenie przed kąpielą. Dodatkowo Zehnder Enso Plus z grzałką elektryczną może działać poza sezonem grzewczym, jako poręczna suszarka na ręczniki, bez potrzeby uruchamiania kotła.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone