Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ogrzewanie | Woda i Kanalizacja | Elektryka | Wentylacja | Modernizacja

Tutaj jesteś: Instalacje / Ogrzewanie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

kategoria: Ogrzewanie , Rafal_h

Ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich. Istnieje wielu producentów sprzętu służącego do ogrzewania podłóg, dachów oraz wszelkiego typu instalacji zewnętrznych np: rynien, schodów, podjazdów do garażu. Więc przed wyborem producenta należy się dobrze zastanowić.

Ogrzewanie podłogowe to bardzo wygodne i - wbrew spotykanej czasem opinii - ekonomiczne rozwiązanie. Nie dość, że doświadczamy komforu chodzenia po ciepłej podłodze, to jeszcze oszczędzamy pieniądze!

Dzięki temu, że ciepło generowane jest przez podłogę, odczuwalna temperatura w pomieszczeniach bardzo szybko się podnosi i można ją łatwo i tanio utrzymać - dbają o to inteligentne termostaty, ustalające temperaturę na podstawie kilku czynników, tj. temperatury w pomieszczeniu, temperatury podłogi i wahań temperatury na zewnątrz budynku (można również zaprogramować godziny, w których temperatura ma być utrzymana na określonym poziomie i w których może być niższa - np. w ciągu dnia temperatura ustalona jest na 21 stopni Celsjusza, w nocy spada do 18 stopni, a rano powraca do 21 stopni - tak, żebyśmy mogli obudzić się w ciepłym domu).

Przy zastosowaniu klasycznego ogrzewania kaloryferami, ciepło wzdłuż ścian przemieszcza się do góry i pod sufit, a następnie "opada" obejmując coraz większą kubaturę w pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe generuje ciepło na całej powierzchni podłogi i ciepłe powietrze przechodzi równomiernie przez całe pomieszczenie w górę, ogrzewając najpierw Ciebie, a nie sufity.

autor: Rafal_h

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone