Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak przygotować się do pracy projektanta wnętrz?

kategoria: Temat na czasie

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się korzystanie z usług architektów, ale również dekoratorów. Dzięki temu na znaczeniu zyskało również stanowisko projektanta wnętrz. Choć jest to profesja kreatywna to z pewnością również obarczona dużą odpowiedzialnością. Jak przygotować się do pracy w tym zawodzie? Podpowiadamy.

 

Projektant wnętrz - doświadczenie jest najważniejsze

Niektórzy mogą się zdziwić, ale żeby zostać projektantem wnętrz wcale nie trzeba mieć skończonej szkoły wyższej lub mieć wykształcenia kierunkowego. Oczywiście są pewne kierunki, po których osobie na tym stanowisku z pewnością byłoby łatwiej, np. akademia sztuk pięknych, projektowanie, dekorowanie wnętrz czy chociażby dyplom z zakresu architektury. Natomiast nie jest to wymóg konieczny, dlatego, jeśli nie skończyłeś szkoły wyższej na tych kierunkach, a szukasz pracy jako projektant wnętrz, nie musisz się martwić. Nie umniejsza to twoim szansą na znalezienie zatrudnienia.

W tym zawodzie jest coś, co liczy się bardziej niż uzyskany dyplom. Jest to doświadczenie. Aplikując na to stanowisko, musimy mieć świadomość tego, że nie dostaniemy od razu samodzielnego stanowiska, tylko np. zostaniemy asystentem projektowania wnętrz lub grafikiem. Praca u boku doświadczonej osoby pomoże nam nabrać odpowiedniej wiedzy technicznej, ale również pokaże z jakimi wyzwaniami i trudnościami, projektant wnętrz musi radzić sobie na co dzień. To w końcu zawód, który wiąże się z wybieraniem odpowiednich materiałów, urządzaniem pomieszczeń oraz przygotowywaniem ofert cenowych. Osoba na tym stanowisku musi bardzo odpowiedzialnie podejmować decyzję. Jeśli w obrębie naszych zainteresowań jest np. praca w Szczecinie, wtedy może okazać się, że dobrym rozwiązaniem jest również pokończenie kursów plastycznych, które pobudzają nasz zmysł estetyczny. Tym samym ćwiczymy w sobie kreatywność, co może przekładać się na lepsze wyniki w pracy.

Jakie cechy przydadzą się w zawodzie projektanta wnętrz?

 

Osoba na tym stanowisku powinna być ciekawa świata, ale przede wszystkim w kręgu jej zainteresowań powinien być rynek wnętrzarski. Dochodzi w nim do ciągłych zmian, dlatego istotną kwestią jest śledzenie trendów i dopasowywanie się pod nie. W pracy projektanta wnętrz chodzi o ciągłe kształcenie się. Nie ma tutaj utartych schematów i wiedzy, której możemy nauczyć się na pamięć. Kandydat na to stanowisko powinien umieć słuchać, w szczególności swojego klienta, ale również fachowców, z którymi będzie współpracował.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone