Szukaj w serwisie

Kategorie:

Kredyty i pożyczki | Wybór urządzeń | Remont łazienki | Montaż

Tutaj jesteś: Ekspert radzi / Montaż

Jak samodzielnie zamontować natrysk?

kategoria: Montaż
Jak samodzielnie zamontować natrysk?
Natrysk przesuwny Symetric [Fot. Grupa Armatura]

Przy montażu natrysku nie musimy korzystać z usług fachowca. Należy jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju - punktowy, przesuwny czy deszczownia - różnią się one sposobem instalacji. Przed przystąpieniem do pracy warto więc zapoznać się z instrukcją montażu danego produktu.

W łazience liczy się funkcjonalność i komfort użytkowania poszczególnych elementów wyposażenia, w tym armatury. Kiedy wybraliśmy najlepszy dla siebie natrysk pozostaje tylko go odpowiednio zamontować. Jego instalacja nie jest skomplikowana i trudna, dlatego można wykonać ją samodzielnie. Pomocna będzie instrukcja Grupy Armatura, dołączana do każdego produktu.

Natryski punktowe i przesuwne

Najłatwiejsze w montażu są natryski punktowe jak np. Symetric z oferty Grupy Armatura. Uchwyt, na którym wiesza się rączkę prysznica powinien być umiejscowiony tak, aby wszyscy użytkownicy mieli do niej swobodny dostęp. Jest to szczególnie ważne przy klasycznym natrysku punktowym, bez regulacji wysokości. Jeśli z prysznica ma korzystać kilka osób warto zamontować natrysk punktowy obrotowy jak np. Jupiter czy punktowy przegubowy np. Echo, dostępne w ofercie Grupy Armatura. Można je w prosty sposób dostosowywać do indywidualnych potrzeb użytkowników. Aby zamocować uchwyt wystarczy wywiercić w ścianie otwór, umieścić w jego wnętrzu kołek rozporowy i go przykręcić. Pozostaje tylko przyłączenie węża natrysku do baterii i prysznic jest gotowy do użycia. Równie łatwy w montażu jest natrysk przesuwny, np. Mars, który dodatkowo gwarantuje komfort użytkowania. Regulacja wysokości rączki natryskowej pozwala na swobodne korzystanie z prysznica osobom o różnym wzroście.

- Montaż natrysku przesuwnego należy rozpocząć od wyznaczenia odpowiedniej wysokości, a następnie nakreśleniu na ścianie pionowej linii pod uchwyty mocujące. Po nawierceniu pierwszego otworu należy upewnić się, czy rura natryskowa do niego pasuje. Następnie przykręcamy ją i zakładamy zaślepki maskujące. Warto sprawdzić funkcjonowanie elementu przesuwnego natrysku, czyli przesuw po rurze oraz blokadę. Jeśli działają prawidłowo mocujemy wąż i rączkę natryskową - mówi Aneta Dziedzina, z firmy Grupa Armatura.

zdjecie
Deszczownia Duna [Fot. Grupa Armatura]
Montaż deszczowni

Dla wymagających najlepszych rozwiązaniem będzie deszczownia. W ofercie Grupy Armatura dostępne są ich dwa rodzaje: w komplecie z baterią lub bez. Deszczownię z wbudowaną baterią, np. Duna montuje się w całości. Rozpoczyna się od połączenia rury tuszu i korpusu baterii za pomocą wkrętu. Następnie, przykładając całość do ściany należy zaznaczyć miejsce, w którym wykonany będzie otwór pod tuleje mocującą natrysk. Kolejnym krokiem jest przykręcenie baterii do ściany. Najpierw należy przykręcić korpus za pomocą nakrętek G3 na mimośrody, a następnie przymocować rurę tuszu do tulei i nasunąć rozety. Deszczownię bez baterii instaluje się podobnie jak natryski przesuwne. Rurę tuszu przykręca się do ściany za pomocą dwóch tulei, a następnie nakłada się rozety na mocowania.

Bez względu na rodzaj montowanego natrysku najważniejszą kwestią jest zapoznanie się i postępowanie zgodnie z dołączoną do każdego produktu instrukcją. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko wykonane zostało zgodnie z zaleceniami producenta i satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: yuta
dn. 07.02.2017 godz. 13:26:59
kilka cennych wskazówek
Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone