Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ceramika łazienkowa | Baterie łazienkowe | Wanny | Prysznic | Oświetlenie | Lustra | Meble łazienkowe | Tekstylia | AGD | Syfony i odwodnienie liniowe | Grzejniki | Drzwi | Oszczędzanie wody | Akcesoria

Tutaj jesteś: Wyposażenie / Prysznic

Kabiny prysznicowe z powłoką ułatwiającą czyszczenie

kategoria: Prysznic

Natura już po raz kolejny okazała się źródłem inspiracji dla nowoczesnych technologii. Innowacyjna powłoka DP active wykorzystywana do pokrycia szklanych kabin i parawanów prysznicowych Aquaform powstała na bazie zaobserwowanego w przyrodzie zjawiska samooczyszczania się niektórych roślin, takich jak np. lotos. Jej zastosowanie minimalizuje osadzanie się brudu i powstawanie zanieczyszczeń na szkle. Z pewnością docenią to wszystkie osoby, które choć raz czyściły kabinę prysznicową.

Kwiat lotosu posiada charakterystyczny mechanizm samooczyszczania. Jego liście pokrywa śliska warstwa ochronna, która sprawia, że padające krople deszczu nie przylegają do ich powierzchni, lecz są z niej spychane. Spływając zbierają ze sobą cząsteczki brudu, pozostawiając kwiat czystym i świeżym.

DP active to zaawansowana technologicznie powłoka, dzięki której brud i kamień nie osadzają się tak szybko jak na zwykłej szybie. Powłoka naniesiona na szkło, wygładza i zamyka jego pory, ułatwiając utrzymanie szklanych powierzchni w czystości. Dzięki efektowi ‘odpychania' wody, krople wraz z zanieczyszczeniami nie wnikają tak mocno w szkło, jak w przypadku zwykłej powierzchni szklanej.

zdjecie
Powłoka DP active na szkle kabin prysznicowych
Obecnie w ofercie Aquaform znajdują się 2 parawany i 21 modeli kabin prysznicowych wyposażonych w powłokę DP active. Od początku istnienia naszej firmy dążyliśmy do tego, aby dostarczać klientom optymalne i funkcjonalne rozwiązania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na zabrudzenia, a utrzymanie jej w czystości wymaga dużej systematyczności i wysiłku - mówi Dominik Wabno - Kierownik Działu Marketingu. Dlatego właśnie wprowadziliśmy do oferty produkty z powłoką DP active - dodaje. W przeciwieństwie do tradycyjnych powierzchni szklanych, szyby osłonięte DP Active nie wymagają intensywnego szorowania i stosowania silnie działających środków czyszczących. Aby usunąć większość zabrudzeń wystarczy zazwyczaj spłukać powierzchnię czystą wodą, a następnie przetrzeć ją mokrą szmatką.

Z myślą o komforcie użytkowników, firma Aquaform wzbogaciła swoją ofertę także o specjalistyczne produkty przeznaczone do pielęgnacji powierzchni DP active. Jak podkreśla Dominik Wabno trwałość powłoki uzależniona jest przede wszystkim od jakości wody, której działanie powoduje pozostawianie na szybie osadów i kamienia. Aby zatem jak najdłużej cieszyć się właściwościami powłoki DP active warto zadbać o to zawczasu.

W celu ochrony powłoki przed szkodliwym działaniem wody, zalecam klientom regularne stosowanie specjalistycznej odżywki DP active Aquaform, która dzięki swojej unikalnej recepturze, chroni powierzchnię przed osadem i zabrudzeniami. W zależności od jakości wody preparat powinno stosować się w odstępach od 3 do 6 miesięcy. Natomiast w przypadku wystąpienia większego zabrudzenia warto sięgnąć po profesjonalny odkamieniacz DP Active Aquaform, który skutecznie usuwa nawet silny kamień i brud, a przy okazji dezynfekuje całą powierzchnię i pozostawia świeży, przyjemny zapach - mówi Dominik Wabno.

Dodatkowo, aby ułatwić utrzymanie łazienki w czystości, firma Aquaform wprowadziła w swoich produktach także inne, ciekawe rozwiązania, np.: rozsuwane rolki łożyskowane z praktyczną funkcją wypinania. Wypinane rolki umożliwiają odchylenie drzwi, ułatwiając tym samym bezproblemowe wyczyszczenie szczelin i miejsc, które w tradycyjnych kabinach są zazwyczaj trudno dostępne.

Zachowanie czystości w łazience nie jest rzeczą prostą. Warto pamiętać, że każde rozwiązanie ułatwiające utrzymanie porządku i higieny, znacząco podwyższa standard użytkowania łazienki i pozwala cieszyć się jej wnętrzem, które od tej pory będzie kojarzyło się nam przede wszystkim z relaksem, a nie szczotką, szmatką i dużą liczbą środków czyszczących.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone