Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ceramika łazienkowa | Baterie łazienkowe | Wanny | Prysznic | Oświetlenie | Lustra | Meble łazienkowe | Tekstylia | AGD | Syfony i odwodnienie liniowe | Grzejniki | Drzwi | Oszczędzanie wody | Akcesoria

Kolekcja baterii Oras Cubista

kategoria: Baterie łazienkowe
Kolekcja baterii Oras Cubista
Kolekcja baterii Oras Cubista

Niewiele jest rzeczy w historii, które zmieniły w tak znaczący sposób postrzeganie świata, że dotychczasowe standardy okazały się nieaktualne. W malarstwie, jednym z takich kamieni milowych, przewracających do góry nogami stary porządek był kierunek stworzony przez Georges Braque'a i Pabla Picassa na przełomie XX wieku.

Kubizm (od łac. cubus - kostka) to ruch artystyczny powstały w wyniku poszukiwania nowej formy. Picasso i Braque zburzyli oczywiste, tradycyjne podejście do obrazu proponując w zamian rewolucyjne rozwiązanie. Patrząc na świat przez pryzmat walca, kuli i stożka podkreślali plastyczność bryły przez uproszczenie i geometryzację formy. To nowe ujęcie bryły w malarstwie w znaczący sposób wpłynęło również na inne dziedziny twórczości, w tym na architekturę i wzornictwo przemysłowe.

zdjecie
Oras Cubista – bateria wannowo-natryskowa termostatyczna
Zafascynowana tym nurtem projektantka Kirsi Svärd z ED Design, stworzyła dla fińskiego producenta armatury, firmy Oras kolekcję bazującą na jego głównych założeniach. Nowa seria baterii Oras nosząca nazwę Cubista znacznie różni się jednak od ortodoksyjnie pojmowanych założeń kubizmu i funkcjonuje na własnych warunkach. Klasyczne kształty zostały „przełamane" i ponownie poddane procesowi twórczemu, dając nowe atrakcyjne formy.

Wybór dla każdego wnętrza

Kolekcja Oras Cubista, to połączenie nowoczesnego stylu z ponadczasową formą. Baterie o minimalistycznym wzornictwie, opartym na czystych geometrycznych kształtach wkomponują się w różnorodne style wnętrz. Kolekcja Oras Cubista zawiera pełną gamę baterii przeznaczonych do kuchni, łazienki oraz innych pomieszczeń sanitarnych. Seria urzeka prostotą, i dynamizmem form.

Wszystkie produkty z kolekcji łączy wspólna myśl przewodnia: dostarczać wodę w luksusowy i wygodny sposób.

zdjecie
Oras Cubista – bateria kuchenna
Funkcjonalne i ekonomiczne

Nowoczesne wzornictwo linii Cubista idealnie współgra z funkcjonalnością. Niestandardowe rozwiązania, które są rezultatem aktywnego rozwoju produktów firmy Oras, dodatkowo wpływają na wyjątkowy charakter tych baterii. Przykładem tego może być opcjonalne wyposażenie baterii kuchennej w oryginalny, elektroniczny zawór do zmywarki, który zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ekologiczna świadomość charakteryzująca baterie Oras Cubista, znajduje swoje odzwierciedlenie w ekonomicznym podejściu do zużycia wody. Są to właściwości uniwersalne dla wszystkich produktów Oras.

Kolekcja Oras Cubista wchodzi do sprzedaży w kwietniu, cenowo plasując się w średnim segmencie baterii Oras (porównywalne z popularną linią Oras Vienda).


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: Bogdan
dn. 01.12.2011 godz. 00:00:00

Dla miłośników geometrii w łazience bateria łazienkowa, umywalkowa. Bateria nawiązuje do kubistycznych form. Pasuje do umywalek okrągłych, ale też kwadratowych, prostokątnych. Bezdotykowa, więc dobre rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych oszczędzaniem wody. Podsyłam filmik, http://www.youtube.com/watch?v=RephIkUPtfQ&NR=1

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone