Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Ładne i funkcjonale okno w łazience?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Ładne i funkcjonale okno w łazience?

Budując dom niektórzy zastanawiają się czy w ogóle decydować się na okno w łazience. Jednak jeżeli mamy taką możliwość to bardzo dobra inwestycja z której możemy czerpać duże korzyści.

Lokalizacja okna

Okno w małej łazience powinno znajdować się wysoko nad sedesem lub wanną. Należy jednak pamiętać, żeby zapewnić do niego swobodny dostęp, aby je otworzyć, a także umyć. Niektórzy zabudowują okno kabiną. Jednak nie jest to zbyt dobry pomysł, ponieważ w zimę może wychładzać kabinę prysznicową. Niezbyt dobrym pomysłem jest umieszczenie pod oknem umywalki, wówczas nie będzie miejsca na powieszenie lustra. W przypadku małej łazienki musimy pamiętać o tym, że okno zajmuje kawałek ściany, który może okazać się bardzo ważny. Jednak nie powinniśmy się zrażać. Okno w niewielkiej łazience, także może być ładne i funkcjonalne.

Okno w dużej łazience jest znacznie prościej zaprojektować. Nie jesteśmy zmuszeni aby coś umieszczać pod oknem, możemy umieścić różne elementy na pozostałych ścianach lub obok przeszklenia. W dużej łazience nie powinno być problemu ze swobodnym dostępem do okna ale również w tym przypadku powinniśmy o tym pamiętać.

Jakie funkcje może spełniać okno w łazience?

Przede wszystkim zapewnia wentylację, która w przypadku łazienki jest niezwykle ważna. Szczególnie w łazience efektywna wentylacja to podstawa, ponieważ gorącą kąpiel czy pranie wytwarza mnóstwo pary wodnej z którą standardowa wentylacja może sobie nie poradzić. Nie odpowiednia cyrkulacja powietrza oraz nadmierna wilgoć mogą powodować powstawanie pleśni i grzybów, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Kolejną przydatną funkcją okna w łazience będzie naturalne oświetlenie, które nie tylko pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ale także pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Wówczas w ciągu dnia nie ma potrzeby zapalania światła co z pewnością odczujemy na rachunkach za prąd. Ponadto promienie słoneczne dogrzeją wnętrze, co pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu. Często to właśnie w łazience panie robią makijaż, naturalne oświetlenie z pewnością to ułatwi.

okno w łazience

Prywatność w łazience z oknem

Niektórzy zastanawiając się nad posiadaniem okna w łazience mają obawy przed wścibskimi sąsiadami. Łazienka to miejsce w którym potrzebujemy prywatności. Jak zatem rozwiązać problem łazienki z oknem? Możemy zastosować rolety lub odpowiednie szyby w tym przypadku warto pomyśleć o tym już na etapie wyboru okna. Doskonałym rozwiązaniem będą szyby mleczne lub ornamentowe, dzięki którym nawet gdy będzie zapalone światło, okno zostaje nieprzejrzyste. Takie rozwiązanie będzie stanowiło idealną ochronę przed ciekawskimi z zewnątrz, a także będzie elementem wystroju wnętrz.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone