Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Młotowiertarka do domu - jaka?

kategoria: Temat na czasie

Młotowiertarka nie brzmi ze swej nazwy, jak sprzęt pierwszej potrzeby w każdym domu. Przecież do wkręcenia kołka w ścianę wystarczy wiertarka? No właśnie, nie zawsze. W młotowiertarkę wyposażyć się powinny osoby, które chcą wiercić w betonie albo żelbetonie. Nawet bardzo mocna wiertarka udarowa może nie dać rady i wcześniej lub później zakończyć swój żywot. Wiertarką nie damy rady także wykonać podkuwania.

Z tego powodu może się okazać, że przy budowie lub ambitnym remoncie w bloku z wielkiej płyty musimy się zaopatrzyć w taki sprzęt. Jak jednak wybrać młotowiertarkę pod domowe potrzeby, aby nie przepłacić, a zyskać elektronarzędzie dobrej jakości?

Młotowiertarka - jakie są ceny?

W przypadku młotowiertarki trzeba się liczyć ze znacznym wydatkiem - najtańsze modele to koszt rzędu 300 złotych. Niekoniecznie jednak w tym zakresie uda się kupić produkt, z którego będziemy zadowoleni. Bezpiecznym zakresem wydaje się kwota 500-700 złotych.W takiej cenie możemy liczyć, że znajdziemy sprzęt, który pozwala wiercić w kamieniu albo betonie.

Na cenę wpływ ma także rodzaj zasilania. Na rynku dostępne są modele elektryczne i akumulatorowe. W tym drugim przypadku musimy się liczyć z ceną o około 30% wyższą, ze względu na konieczność dokupienia akumulatora. Często także za wyższą ceną idą niższe parametry, np. moc udaru. Ceny młotowiertarek sprawdzisz tutaj: https://www.narzedzia.pl/mloty-udarowo-obrotowe-mlotowiertarki,c12396/.

W jakich trybach może pracować młotowiertarka?

Większośc modeli młotowiertarek może pracować w trzech trybach: wiercenie z udarem, wiercenie bez udaru oraz podkuwanie. Każdy z tych trybów ma nieco inne zastosowanie. Wiercenie z udarem lub bez udaru powinno być uzależnione od twardości materiału: beton lub cegła wymaga użycia udaru. Z kolei przy miękkich materiałach jak drewno, udar nie tylko nie będzie niepotrzebny, ale może także spowodować uszkodzenie np. deski.

Opcja kucia niezbędna jest przy niektórych pracach budowlanych. Dzięki niej jesteśmy w stanie np. wykonać puszki pod gniazdka albo bruzdy pod kable w ścianie. Dlatego młotowiertarka jest niezbędnym sprzętem przy trudniejszych, samodzielnych remontach.

Jakie parametry powinna mieć młotowiertarka dla majsterkowicza?

Przy wyborze młotowiertarki duże znaczenie mają niektóre parametry. Warto im się dokładnie przyjrzeć, aby mieć pewność, że faktycznie wybieramy model dopasowany do nas. Warto także przetestować je w praktyce, a jeśli nam nie odpowiadają - zwrócić. Oto kwestie, którym należy się przyjrzeć:

  • moc silnika - decyduje o tym, z jakimi materiałami poradzi sobie młotowiertarka, im wyższa, tym bardziej wydajne narzędzie masz w rękachj,

  • udar - tutaj zakres jest bardzo duży. Małe młotowiertarki do domu mają zwykle moc udaru na poziomie 2-10J, podczas gdy modele profesjonalne to nawet 50J. Do domu wystarczy jednak udar do 10J,

  • uchwyt na osprzęt - do wyboru masz SDS-Plus albo SDS-Max, decydującego o wielkości między innymi wierteł


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone