Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ogrzewanie | Woda i Kanalizacja | Elektryka | Wentylacja | Modernizacja

Tutaj jesteś: Instalacje / Woda i Kanalizacja

Odpływ w luksusowej łazience

kategoria: Woda i Kanalizacja
Odpływ w luksusowej łazience
Odpływ w luksusowej łazience

Ludzie na różne sposoby definiują luksus. Dla jednych to funkcjonalność dla innych drogie przedmioty. Efekt luksusu można uzyskać łącząc te dwa aspekty w swoim domu. Jak to zrobić w łazience?

Łazienka jest prywatnym sanitariatem. Sami wobec siebie stawiamy wymagania, co do jej urządzenia. Weźmy dwa przykłady o odmiennym charakterze wnętrza.

Propozycja - odpływ ukryty

Ciekawym rozwiązaniem jest dyskretna elegancja, gdzie luksus uzyskamy wysokiej dodatkami. Mamy w takim pomieszczeniu przestrzeń prysznicową bez brodzika z zainstalowanym odpływem bez pokrywy. W jej miejsce zakłada się docięte na wymiar kafelki, takie same jak położono wokół, czyli wewnątrz kabiny a zwykle i na całej podłodze. Dzięki temu odwodnienie zlewa się z otoczeniem, jest prawie niewidoczne. Kształt zależy od rozmiaru części pomieszczenia przeznaczonej na prysznic oraz tego, jak często domownicy biorą prysznic. Większy odpływ z łatwością odprowadzi wodę i nie będzie się zapychał.

Propozycja - odpływ ukryty

Wracając jednak do samego wystroju. Glazura w neutralnym kolorze np. szarości oraz wyjątkowe dodatki. Nowym pomysłem jest wodoodporna tapeta z dekoracyjnym, wyróżniającym się w pomieszczeniu wzorem, kładziona na szerokość umywalki. Wszystko to połączy retro bateria prysznicowa, główna ozdoba, widoczna w całej okazałości dzięki szklanym drzwiom i ściance prysznicowej.

Propozycja - odpływ widoczny

Przeciwieństwem subtelności jest odważne zestawienie barw np. czerni, bieli i wyrazistej czerwieni. W takim przypadku modernistyczny wygląd wnętrza podkreśli kwadratowy mały odpływ ze stali nierdzewnej z wybranym wzorem na kratce go przykrywającej. Polecany jest model w prostokątne symetryczne wycięcia. Sugestia wynika z faktu, że odwodnienie ma otoczyć wyrazisty jednolity kolor. Jeśli wybieramy kafelki to także fuga powinna być zabarwiona w możliwie identycznym odcieniu.

Kafle na ścianie i podłodze ułożone w czarno-białej kompozycji a wśród nich przezroczysta kabina prysznicowa z czerwoną podłogą. Wówczas wszystkie dodatki związane z codzienną higieną mogą być czerwone: ręczniki, kubeczki, szczoteczki do zębów. Dla odważnych właścicieli poleca się czerwoną baterie umywalkową. U osób z poczuciem humoru może pojawić się gadżet - ceramiczna figurka.

Gdzie montować odpływ łazienkowy?

  • Jeśli chcesz na ścianie to warto pomyśleć o prostokątnym długim korytku do zbierania spływającej wody, by była ściągana z możliwie dużej powierzchni i nie zostawała na dłużej. Zmniejsza to ilość osadu i ułatwia mycie glazury. Przy pionowym montażu zwróć uwagę na układ swojej instalacji i dopasuj odpowiedni kształt odpływu. Szczelność po zamurowaniu otworu w ścianie ma znaczenie.
  • Drugą metodą jest odpowiednie zaprojektowanie podłogi, by była pochylona w jednym kierunku i wówczas zamontować odprowadzenie przyścienne ze wskazaniem w kierunku ściany z bateria prysznicową.
  • Najczęściej jednak odpływ kwadratowy lub okrągły instalowany jest w systemie kanalizacyjnym w centralnej części posadzki o lekkim nachyleniu w tym kierunku.

Zawsze możesz skorzystać z porady sprzedawcy. Jeśli wybierasz zakup przez internet proponujemy Ci sklep producenta.

Artykuł powstał przy współpracy z Kesmet - producentem liniowych i punktowych odpływów prysznicowych.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone