Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Podłoga na taras jak wybrać najlepszą?

kategoria: Temat na czasie

Odpowiednio zaaranżowany taras może przynieść bardzo dużo przyjemności, stać się prawdziwą atrakcją w domu, miejscem odpoczynku, relaksu, zabawy, spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Ważnym elementem wystroju tarasu jest oczywiście podłoga. Może być aranżowana na różne sposoby, między innymi z wykorzystaniem drewna, kompozytu, kostki brukowej, płytek ceramicznych. Rozwiązań jest wiele, wszystko oczywiście zależy od naszych indywidualnych upodobań.

Lato to idealny moment na to, aby pomyśleć o kompleksowej aranżacji tarasu. Dlaczego to ważne? Taras jest zdecydowanie tym miejscem, które w czasie od wiosny do późnej jesieni jest przez nas bardzo intensywnie użytkowany.

Taras to z pewnością miejsce, gdzie spotykamy się z przyjaciółmi i rodziną, spożywamy posiłki, grillujemy, ale również czasem pracujemy. Podłoga tarasu jest jego najbardziej widocznym elementem. Do jej wykonania możemy zastosować różne materiały.

Jakie drewno na taras?

Jednym z najbardziej popularnych materiałów jest oczywiście drewno. Możemy zastosować drewno krajowe, np. sosnę czy dąb, ale również egzotyczne, jak bangkirai, massaranduba, cumaru, tek, bangkirai, świerk syberyjski. Drewno jest materiałem bardzo eleganckim, praktycznym, ekologicznym, miłym dla stóp. Idealnie sprawdzi się w miejscach mocno nasłonecznionych.

Jakie płytki na taras?

Taras może być również aranżowany z wykorzystaniem płytek podłogowych, w szczególności gresu lub klinkieru. Ciekawym rozwiązaniem są również płytki betonowe, które imitują drewno. Zaletą takich powierzchni jest przede wszystkim trwałość, brak konieczności impregnacji, odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

Taras z kostki brukowej. Jaki bruk na taras?

Dużo osób również wybiera kostkę brukową, jako materiał na taras, jak również pod altanę. Kostka brukowa jest bardzo wdzięcznym i praktycznym materiałem, dzięki któremu szybko uzyskamy równą powierzchnię, która będzie pięknie się prezentować o każdej porze roku. Kostka brukowa jest różnorodna, możemy więc taki wzór, który będzie dla nas odpowiedni.

Jak widać, materiałów, które możemy bez przeszkód wykorzystać jest bardzo dużo, a to zdecydowanie wpływa na komfort pracy. Aby wykorzystać potencjał tarasu, musimy wybrać najlepszy jakościowo materiał, jak również zatrudnić osoby, które potrafią pracować, mają wiedzę i doświadczenie, narzędzia.

Dzięki temu, że będziemy mieli dobry plan i dobrego fachowca, nas taras będzie dokładnie taki, jak chcemy.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone