Szukaj w serwisie

Kategorie:

Materiały wykończeniowe | Chemia budowlana | Izolacje | Prace wykończeniowe | Układanie podłogi

Podłoga z deski Teak wyjątkowo odporna na wilgoć

Podłoga z deski Teak wyjątkowo odporna na wilgoć
Podłoga z deski Teak wyjątkowo odporna na wilgoć /Fot. DLH Poland

Naturalne i piękne drewno dodaje wnętrzom elegancji oraz klasy. Efektownym rozwiązaniem w domu są drewniane podłogi. Wyjątkowe właściwości drewna tekowego pozwolą cieszyć się stylową podłogą także w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Deski podłogowe Teak pozwolą na realizację śmiałych pomysłów aranżacyjnych w łazience lub kuchni.

Oryginalne projekty okazałych salonów kąpielowych lub otwartych na salon kuchni wymagają często zastosowania odważnych rozwiązań. Jednym z nich jest montaż w takich miejscach drewnianych podłóg. Niezwykły efekt wizualny osiągniemy, łącząc ten naturalny surowiec z podobnymi kolorystycznie meblami, ceramiką, szkłem lub chromem. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj drewna. Wybór desek podłogowych z egzotycznego drzewa Teak to gwarancja wieloletniego zadowolenia z pięknej i zadbanej drewnianej podłogi w łazience lub w salonie.

Dostępne w asortymencie firmy DLH Poland deski z litego drewna Teak podkreślą elegancję wnętrza, podnosząc jednocześnie komfort użytkowników.

Piękno i funkcjonalność

Drzewo Teak charakteryzuje się znaczną zawartością naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego. Dzięki temu nie nasiąka wodą, przez co stosowane jest szczególnie w miejscach narażonych na działanie wody. O solidności desek z drewna Teak świadczy fakt, że dawniej były one stosowane do budowy wagonów kolejowych, konstrukcji statków oraz ich wyposażenia. Dzisiaj często wykłada się nimi pokłady żaglowców i jachtów oraz używa w meblarstwie do produkcji mebli łazienkowych i kuchennych, jak również paneli czy boazerii. Drewno Teak jest także doskonałym materiałem na podłogi, szczególnie w łazienkach lub saunach.

Naturalne piękno

Deski podłogowe Teak są nie tylko niezwykle trwałe i odporne na wilgoć. Teak charakteryzuje się także różnorodnością kolorów. Gama odcieni od miodowego po ciepło brązowy z wyrazistym usłojeniem pozwoli na montaż wyjątkowo efektownej podłogi. Naturalny odcień drewna tekowego sprawi, że wnętrze łazienki będzie ciepłe i przytulne. Wielobarwność desek podłogowych Teak doskonale skomponuje się z wnętrzem utrzymanym w pastelowych barwach. Zwolennicy odważnych aranżacji mogą skontrastować podłogę z desek Teak firmy DLH z bielą ścian i ceramiki oraz podkreślić wystrój zielonymi kwiatami. Z czasem Teak zmienia swój naturalny kolor w zależności od sposobu wykończenia powierzchni i natężenia światła (olej, lakier rozpuszczalnikowy lub wodny) ciemniejąc lub jaśniejąc.

Deski podłogowe Teak wyróżniają się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Duża zawartość kwasu krzemowego oraz naturalnych olejków sprawia, że podłoga wykonana z drewna tekowego jest odporna na wilgoć. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak: łazienka, kuchnia, sauna czy basen. Deski Teak charakteryzują się także bogatą kolorystyką: od ciepłej żółci poprzez czerwień do ciemnego brązu z pojedynczymi czarnymi słojami. Z czasem drewno Teak zmienia swój naturalny kolor na ciemno brązowy.


Deski podłogowe Teak (lakierowane) cena: od 156 zł/m² bruttopowrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone