Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Poznaliśmy najlepszych glazurników w województwie podlaskim

kategoria: Wydarzenia
obrazek aktualności
Poznaliśmy najlepszych glazurników w województwie podlaskim

Białostoczanin Piotr Jończyk oraz Witold Palanis z Sejn i Jarosław Adamczuk z Moszczony Królewskiej to najlepsi glazurnicy w województwie podlaskim. Wygrali regionalne eliminacje do V Mistrzostw Polski Glazurników, które odbyły się w sobotę 9 lipca w markecie Benmar w Białymstoku.  Cała trójka będzie reprezentowała region w styczniowym finale, podczas poznańskich targów budowlanych Budma, gdzie zmierzą się z reprezentantami pozostałych województw.

W zawodach wzięło udział 14 doświadczonych fachowców z całego regionu.    

Organizatorem regionalnej edycji Glazurniczych Mistrzostw Polski jest Polskie Zrzeszenie Płytkarzy i białostocka firma Benmar. To prestiżowa impreza w branży skupiającej blisko 32 tysiące glazurników z całego kraju, w tym ponad tysiąc z województwa podlaskiego.

Jak mówi zwycięzca mistrzostw – najlepszy glazurnik w województwie Piotr Jończyk, dobrego glazurnika musi cechować opanowanie, cierpliwość i wielka precyzja. - Najlepsze efekty osiągniemy wówczas, gdy będziemy traktowali swój zawód jako pasję.

Laureat  był wyraźnie zaskoczony werdyktem komisji. - Zupełnie nie spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia. Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie, ale też oczywiście jeszcze większe wyróżnienie. Traktuję to jako wspaniałe podsumowanie mojej dwudziestoletniej pracy zawodowej.     

Zadowolenia nie kryli również organizatorzy, według których poziom zawodów był bardzo wysoki, a do tego wyrównany. - Większość prac było świetnych i komisja miała problem ze wskazaniem laureatów. Trzeba było przeprowadzić dogrywkę o trzecie miejsce. Konkurs pokazał, że w regionie są znakomici rzemieślnicy i jest to bardzo pozytywne, bo klienci mogą wybierać spośród bardzo dobrych wykonawców – powiedział Paweł Królikowski z Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy.    

Zadaniem glazurników było obłożenie płytkami ceramicznymi przestrzennej bryły z gazobetonu, którą wcześniej  musieli umiejętnie wyciąć na podstawie dostarczonego przez komisję projektu. Na wykonanie pracy zawodnicy mieli 7 godzin. Jednak nie były to zawody na czas. Oceniana była precyzja w układaniu płytek i przy ich wycinaniu, technika
i jakość wykonania.        

W imprezie otwartej dla zwiedzających wzięli udział nie tylko fachowcy i rzemieślnicy, ale również wielu inwestorów indywidualnych. Zawody stanowiły znakomitą okazję do tego, aby obserwować pracę najlepszych wykonawców z regionu, a przy okazji nawiązywać kontakty z mistrzami glazurnictwa. Dodatkowo zainteresowani mogli zapoznać się z najnowszymi produktami, trendami i technologiami, związanymi z układaniem płytek. Całość dopełniły liczne atrakcje - konkursy z nagrodami, promocje produktowe i praktyczne pokazy mistrzów glazurnictwa.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone