Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Praktyczne zastosowanie folii okiennych w nowoczesnych łazienkach

kategoria: Temat na czasie

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń na mapie każdego mieszkania, gdzie wysoka częstotliwość codziennego użytkowania często determinuje rodzaj wykorzystywanych rozwiązań aranżacyjnych. Wielkim atutem jest obecność okna w łazience, które pozwala odpowiednio doświetlić nawet rozległy metraż. Okno łazienkowe oraz obszar wokół niego wymaga jednak odpowiedniego zagospodarowania w taki sposób, aby pomieszczenie było w pełni przystosowane do komfortowego użytkowania. Pomaga w tym folia okienna, która posiada kilka innych ciekawych zastosowań, niekoniecznie związanych z pokryciem szyby okiennej.

Folia okienna – gwarancja intymności

Podstawową funkcją folii okiennych jest zasłonięcie widoku z zewnątrz, co w kontekście łazienki okazuje się niezbędne do zachowania pełnej prywatności, szczególnie gdy okno łazienkowe usytuowane jest w najbardziej uczęszczanej przez przechodniów okolicy. Co ważne, naklejka na okno do łazienki gwarantuje intymność bez ryzyka zablokowania dopływu światła słonecznego. Wysokiej jakości folie dekoracyjne na okno w łazience często mogą się pochwalić 80% przepuszczalności promieni słonecznych. Nieocenionym atutem folii okiennych do łazienki jest efekt oszronionego szkła, dzięki czemu światło słoneczne ulega subtelnemu rozproszeniu.

Folia dekoracyjna nie tylko na okno łazienkowe

Folia okienna posiada znacznie szersze zastosowanie niż może wskazywać na to jej powszechnie przyjęta nazwa. Naklejka na okno łazienkowe o wysoce estetycznym wykończeniu może stać się niezwykle ciekawym i niebanalnym elementem dekoracyjnym szklanych kabin prysznicowych, które w nowoczesnych łazienkach są już pewnym standardem. Folia dekoracyjna zamontowana na szklanych drzwiach prysznica jeszcze lepiej wyeksponuje ich nietuzinkowy charakter i zapewni wyjątkowe wrażenia estetyczne. Ciekawa struktura folii samoprzylepnej przywodząca na myśl mrożone szkło dodaje aranżacji w łazience oryginalnego wydźwięku, a przy tym gwarantuje dodatkową ochronę na wypadek przypadkowego wtargnięcia osób trzecich podczas korzystania z prysznica.

Naklejka na okno jako dekoracja szklanej ścianki działowej

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz bardzo często uwzględnia się szklane elementy dekoracyjne lub konstrukcyjne, które nie dość, że doskonale komponują się z pozostałymi klasycznymi materiałami wykończeniowymi jak drewno czy kamień, do w dodatku nadają wnętrzom artystycznego kunsztu i elegancji. Zwyczajną ściankę działową ze szkła można jednak nieco „podrasować” za pomocą folii dekoracyjnej na okno. Różnorodność wzorów i deseniów, a także możliwość personalizacji grafiki powstającej z wykorzystaniem druku ECO pozwala zrealizować nawet najbardziej wyszukaną wizję aranżacyjną w salonie, salonie czy łazience. Warto również wspomnieć, że samodzielny montaż folii na szybę nie powinien przysporzyć większych problemów, zwłaszcza przy użyciu solidnych rakli, które często dostępne są w ofercie dystrybutorów samoprzylepnych folii okiennych.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone