Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ogrzewanie | Woda i Kanalizacja | Elektryka | Wentylacja | Modernizacja

Tutaj jesteś: Instalacje / Ogrzewanie

Rewolucja w ogrzewaniu podłogowym

kategoria: Ogrzewanie
Rewolucja w ogrzewaniu podłogowym
Rewolucja w ogrzewaniu podłogowym

Zwiększenie tempa życia i pracy obudziło w konsumentach potrzebę dostosowywania produktów i usług do indywidualnych wymagań. Firma Danfoss, podążając z duchem czasu i towarzyszącymi mu przemianami, wprowadza na rynek lekki system ogrzewania podłogowego SpeedUp™. Czym cechuje się nowy produkt? Ogrzewanie podłogowe SpeedUp™ charakteryzuje się przede wszystkim szybszym czasem reakcji. Poza tym system jest lekki, łatwy w instalacji oraz nadaje się do każdego rodzaju podłogi. Wyróżnia go również dźwiękochłonność, możliwość swobodnej regulacji temperatury oraz fakt, że obsługuje systemy mieszane.

Czas reakcji i oszczędność energii

System Danfoss SpeedUp™ jest lekkim systemem ogrzewania podłogowego i wyróżnia się spośród innych tradycyjnych systemów szybszym czasem reakcji. Czas nagrzewania powierzchni to ok. 30 minut. Dzięki temu zużycie energii zmniejsza się nawet do 15%.

Lekkość i wysokość

System zapewnia lekkość i niewielką wysokość konstrukcji rzędu ok. 5 cm, dzięki czemu można na niej wykonywać prace modernizacyjne. Konstrukcja nadaje się nawet do niskich pomieszczeń i jest łatwiejsza w instalacji.

Czas instalacji

Poprzez rezygnację z powszechnej w tradycyjnych ogrzewaniach wylewki, nie tylko znacznie skraca się czas wykonania instalacji, lecz także ułatwia jej instalację. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla instalatora, jak i przyszłego użytkownika, gdyż podłogę można użytkować bezpośrednio po instalacji.

Do każdego rodzaju podłogi

Ogrzewanie SpeedUp™ można zainstalować praktycznie pod każdym rodzajem podłogi: płytkami ceramicznymi, panelami, dywanami, parkietem drewnianym, wykładzinami, konglomeratami czy kamieniem.

Regulacja

Innowacyjny system regulacji temperatury CF2 pozwala na dostrojenie ogrzewania do indywidualnych potrzeb i trybu życia. System CF2 umożliwia regulację temperatury dla całego budynku z jednego miejsca. Poza tym gwarantuje oszczędność w zużyciu energii poprzez dostosowanie temperatury do pomieszczenia oraz pory dnia. Obsługuje jednocześnie również systemy mieszane, czyli ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe.

Styl życia

Ostatnie dekady przyniosły ze sobą wiele zmian w stylu życia Polaków. Jeszcze zaledwie 30 lat temu, wiele kobiet zajmowało się jedynie domem i rodziną, przez co większość czasu spędzały w domu. Obecnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni są w równej mierze aktywni zawodowo, w związku z czym ogrzewanie mieszkania bądź domu przez cały dzień jest nieekonomiczne. System Danfoss SpeedUp™ oraz system regulacji temperatury CF2 pozwalają na ustawianie trybów ogrzewania według własnych potrzeb i prowadzonego trybu życia. Dzięki temu, w czasie nieobecności domowników, temperatura powietrza może być niższa niż podczas ich obecności, co daje oszczędności energii do 15%.

Ogrzewanie podłogowe a zdrowie

Wielu specjalistów ds. medycyny pracy bądź rehabilitacji medycznej twierdzą, że ciepła podłoga ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. To wszystko dzięki temu, że ogrzewanie podłogowe zapewnia odpowiedni rozkład temperatury, czyli wyższą temperaturę bliżej podłoża i niższą na wysokości głowy. Tradycyjne ogrzewanie kumuluje najcieplejsze powietrze w górnej części pomieszczenia, co może powodować złe samopoczucie. Naukowcy z Instytutu Medycznego w Bostonie dowiedli, że zbyt wysokie temperatury, szczególnie na wysokości głowy, mogą powodować migrenowe bóle głowy. Poza tym wiele badań wykazuje, że ogrzewanie podłogowe ogranicza ilość roztoczy, co jest dużym atutem w szczególności dla alergików. Fakt, że osoby cierpiące na alergię odczuwają wyższy komfort w pomieszczeniach ogrzewanych podłogowo potwierdzają między innymi badania Niemieckiego Towarzystwa Alergii i Astmy.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone