Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ogrzewanie | Woda i Kanalizacja | Elektryka | Wentylacja | Modernizacja

Tutaj jesteś: Instalacje / Ogrzewanie

Systemy grzewcze i rodzaje grzejników

kategoria: Ogrzewanie
Systemy grzewcze i rodzaje grzejników
Systemy grzewcze i rodzaje grzejników

Ogrzewanie - różne grzejniki. Brzmi prosto, ale pamiętaj, że grzejniki stanowią ważny element twojego mieszkania/domu.

Budując dom lub inny budynek mieszkalny, albo komercyjny z pewnością będziemy musieć się zmierzyć z takimi tematami jak systemy grzewcze. Aktualnie dostępnych jest co najmniej kilka systemów grzewczych do zastosowania w naszych domach. Niezależnie od tego który system grzewczy zastosujemy, musimy także zamontować grzejniki, czyli coś, co będzie generowane ciepło po poszczególnych pomieszczaniach rozprowadzać.

Sklepy i firmy oferują wiele rodzajów grzejników, na przykład grzejniki płytowe, łazienkowe, dekoracyjne i tym podobne. W tym tekście postaram się opisać czym charakteryzują się poszczególne grzejniki.

Grzejniki są elementem wyposażenia pomieszczeń, które umożliwiają przekazanie ciepła z kotłowni czy centralnego ogrzewania do pomieszczenia. jeszcze kilka lat temu grzejniki były brzydkie, ciężkie i niczym szczególnym się nie wyróżniały. Współcześnie oferowanych jest wiele rodzajów grzejników, które są lekkie, atrakcyjne i bardzo często mogą być ekskluzywnym wyposażeniem naszego mieszkania. Bardzo często są to grzejniki łazienkowe. Czyli z jednej strony grzejniki charakteryzują się wyglądem, który też jest ważny. Ale z innej strony ważna jest także funkcjonalność. Obecnie najczęściej montowane są grzejniki płytowe zbudowane ze zgrzanych płyt stalowych. Grzejniki płytowe są podzielone ze względu na sposób ich podłączenia na grzejniki płytowe typu V i grzejniki płytowe typu C.

Innym rodzajem grzejników są grzejniki konwektorowe. W przypadku grzejników konwektorowych wymiennik ciepła jest miedzianym lub stalowym ożebrowaniem. Grzejniki konwektorowe charakteryzują się bardzo małą pojemnością na wodne, co powoduje, że nagrzewają się błyskawicznie. Grzejniki te jednak charakteryzują się tym, że dają niekorzystny rozkład temperatur. Ciepłe powietrze szybko przesuwa się pod sufit, przez co przy podłodze jest chłodniej.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone