Szukaj w serwisie

Kategorie:

Materiały wykończeniowe | Chemia budowlana | Izolacje | Prace wykończeniowe | Układanie podłogi

Uelastyczniiona zaprawa klejowa Atlas

kategoria: Chemia budowlana
Uelastyczniiona zaprawa klejowa Atlas
Uelastyczniiona zaprawa klejowa Atlas

Jest to całkiem odmieniony klej do glazury Atlasa, zwany klejem OK, który przed dwudziestu laty zrewolucjonizował rynek zapraw budowlanych w Polsce. Obecnie przeszedł całkowitą metamorfozę, zarówno jeśli chodzi o parametry robocze, jak i opakowanie.

UELASTYCZNIONA ZAPRAWA KLEJOWA ATLAS to produkt z grupy klejów podstawowych (klasa C1TE) o grubości warstwy sklejenia 2-10 mm, co pozwala na przyklejanie płytek na podłożach o niewielkich nierównościach. Jej receptura opracowana została przy współpracy z grupą doświadczonych glazurników, dzięki czemu otrzymano wyrób, odpowiadający potrzebom tej najbardziej wymagającej grupy odbiorców.

Mieszanie

Klej tworzy mieszaninę homogeniczną - jednorodną pod względem rozprowadzenia składników w całości przygotowanej masy. Właściwość ta, wsparta idealnym doborem stosu kruszywowego, zapewnia warstwie kleju najwyższą wytrzymałość.

Nakładanie na pacę

Klej ma optymalnie dobraną lepkość wewnętrzną, gwarantującą przenoszenie go bez strat z pojemnika na pacę i z pacy na podłoże.

Nanoszenie na podłoże

Klej doskonale rozprowadza się po powierzchni - siły adhezji zaprawy są na tyle duże, iż uniemożliwiają „zawijanie się" kleju na pacę (przy prawidłowo zagruntowanym podłożu).

Przyklejanie płytki

Idealnie dobrana lepkość pozwala łatwiej operować przyklejaną płytką.

Rodzaje podłoży - beton, zaprawy naprawcze, tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wylewki cementowe i anhydrytowe, nieotynkowane ściany z cegieł, ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego, elementów silikatowych.

Rodzaj przyklejanych płytek - o małym i średnim formacie; o średniej nasiąkliwości; ceramiczne (glazura, terakota, gres, mozaika), cementowe, kamienne itp.

Wśród właściwości kleju należy wymienić jego obniżony spływ, co pozwala przyklejać płytki „od góry", wydłużony czas otwarty, który umożliwia przyłożenie płytki do kleju nawet 30 minut od momentu naniesienia go na podłoże, a także jego uniwersalność - może być używany także do szpachlowania powierzchni ścian i wylewek oraz można nim wykonywać drobne prace murarskie podczas wykańczania pomieszczeń.

Opakowania: worki papierowe 5 kg, 10 kg, 25 kg. Cena brutto ok. 20 zł za 25 kg


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone