Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ogrzewanie | Woda i Kanalizacja | Elektryka | Wentylacja | Modernizacja

Tutaj jesteś: Instalacje / Wentylacja
Polecany artykuł

Wieje z kratki wentylacyjnej? Wyeliminuj ten problem ze Stabilerem Darco

kategoria: Wentylacja
Wieje z kratki wentylacyjnej? Wyeliminuj ten problem ze Stabilerem Darco
Wieje z kratki wentylacyjnej? Wyeliminuj ten problem ze Stabilerem Darco [fot.: Stabiler]

Nieprawidłowo działająca wentylacja może przysporzyć sporo problemów, a także obciążyć niepotrzebnie domowy budżet w okresie grzewczym. Jak zminimalizować negatywne aspekty niekontrolowanej wentylacji grawitacyjnej (wychłodzenie pomieszczeń), unikając oczywiście tak niebezpiecznych rozwiązań jak zakrywanie kratki wentylacyjnej kartką papieru? Nowoczesnym rozwiązaniem radzącym sobie z tym problemem może być Stabiler Darco.

Zapomnij o zatykaniu wentylacji

Powszechna jest opinia, że wentylacja grawitacyjna generuje duże straty (nawet do 50% w okresie grzewczym). Stąd dość częstym rozwiązaniem tego problemu stało się zamykanie kratek wywiewnych kartką papieru lub innym materiałem. Jest to nie tylko niepraktyczne, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne, prowokując sytuacje związane na przykład z zatruciem czadem. Jeśli kanałów wentylacyjnych jest więcej, a dom jest nieszczelny, to niekontrolowany przepływ powietrza może być tak duży, że instalacja grzewcza nie będzie w stanie nagrzać budynku do żądanej temperatury, a koszty ogrzewania wzrosną kilkukrotnie.

Najlepszym rozwiązaniem problemu w przypadku bloków mieszkalnych, a także większości domów jednorodzinnych może okazać się stabilizator wentylacji STABILER produkowany przez firmę Darco. Główną funkcją tego urządzenia jest ograniczenie nadmiernego wypływu powietrza przez kanał wentylacyjny. Dzięki stabilizatorowi uzyskujemy regulację przepływu powietrza, zapominając o wychłodzonych pomieszczeniach, które ciągle musimy dogrzewać.To proste

Instalacja STABILERA pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zablokować niekontrolowany przepływ powietrza. Jednym z powodów utraty ciepła jest właśnie niekontrolowany ruch powietrza powodowany przez wentylację grawitacyjną. Zamontowanie stabilizatorów pozwala zaoszczędzić nawet do 20% kosztów ogrzewania na jeden okres grzewczy.

Z estetycznego punktu widzenia STABILER jest widoczny przez siatkę niektórych kratek i stanowi on ładne tło zamiast głębi ciemnego kanału wentylacyjnego. Co więcej STABILER nie wydaje żadnych odgłosów i nie wymaga prądu do prawidłowego działania. To idealne rozwiązanie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na ruch powietrza w kanale wentylacyjnym.

 

 

www.stabiler.pl


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone