Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ogrzewanie | Woda i Kanalizacja | Elektryka | Wentylacja | Modernizacja

Tutaj jesteś: Instalacje / Wentylacja

Wymiana powietrza w fachowym stylu

kategoria: Wentylacja

W sezonie grzewczym, kiedy okna w naszych domach są szczelnie zamknięte, w pomieszczeniach panuje zaduch. Źle zaprojektowana instalacja wentylacyjna może być dla nas źródłem uciążliwości, a dla budynku nawet zagrożeniem. Cieszące się nieustannym zaufaniem urządzenia firmy Dospel pomogą wyeliminować ten problem.

Przy budowie domu wciąż poświęcamy dużo uwagi instalacji grzewczej, zapominając o właściwej wymianie powietrza. Najczęściej poprzestajemy na wentylacji naturalnej, która odbywa się kanałami wentylacyjnymi dzięki różnicy temperatury powietrza wewnątrz i na zewnątrz. Codziennym aktywnościom domowników takim jak gotowanie, pranie czy kąpiel towarzyszy uwalnianie się dużych ilości gorącego powietrza i pary, które muszą znaleźć drogę ujścia. W przeciwnym wypadku zawilgoceniu ulegają ściany i sprzęty domowe, zaś w całym budynku zapanuje nieprzyjemny, duszny klimat. Każdy budynek jest standardowo wyposażony w kanały wentylacji. Kratki muszą się znaleźć w łazienkach, toaletach, kuchniach oraz pomieszczeniach z paleniskami. Jeżeli wentylacja grawitacyjna jest okresowo niewydolna, pozostaje nam tylko otwieranie okien, co powoduje napływ nieprzyjemnego, mroźnego powietrza. Efektywnym usprawnieniem instalacji jest wentylacja mechaniczna.

Czyste powietrze dzięki wentylatorom

Technologie, stosowane przy projektowaniu tego typu urządzeń, ułatwiają użytkowanie wentylatorów do tego stopnia, że niekiedy nawet nie zauważamy ich obecności. Są one energooszczędne, a także przystosowane do pracy w uciążliwych warunkach. Przykładem mogą być wentylatory ścienne osiowe firmy Dospel.

Urządzenie Styl II, przeznaczone do montażu w pomieszczeniach o dużej wilgotności, jest zaopatrzone w wyłącznik czasowy oraz czujnik wilgoci. Wentylator wyłączy się sam po upływie określonego czasu lub po spadku poziomu wilgotności w łazience. Styl II firmy Dospel posiada stopień ochrony zapobiegający dostawaniu się wody. Łożyska ślizgowe zastosowane w silniku nie wymagają smarowania.

Jeżeli toaleta nie jest połączona z łazienką, warto pomyśleć o efektywnej wymianie powietrza także w tym pomieszczeniu. Urządzeniem z tej samej rodziny, odpowiednim do zastosowania w pomieszczeniach niezawilgoconych, może być wentylator Styl. Tak jak w przypadku jego wodoodpornego odpowiednika, posiada wyłącznik czasowy, co umożliwia oszczędność energii. Dla palących tytoń w domu dostępna jest tradycyjna wersja wentylatora Styl z wyłącznikiem pociąganym. Urządzenie to jest przystosowane do montażu na suficie dzięki zastosowaniu łożysk kulkowych.

Wentylatory typu osiowego zapewniają wysokie zwielokrotnienie wymiany powietrza, dzięki czemu są bardzo wydajne. Odporne na uszkodzenia obudowy z tworzywa ABS lub PP mają przy tym estetyczny wygląd. Solidne i nieawaryjne urządzenia są gwarancją skutecznego odprowadzania wilgoci oraz zanieczyszczonego powietrza. Pamiętajmy bowiem, że o ile wentylacja grawitacyjna może być zakłócana warunkami atmosferycznymi, o tyle mechaniczna jest skuteczna zawsze. Należy tylko dobrać urządzenia odpowiednie do kubatury i przeznaczenia pomieszczeń.

  • Wentylator STYL cena brutto od 42,20 zł do 145,80 zł
  • Wentylator STYL II cena brutto od 64,10 zł do 168,92 zł


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone